רישיון יצרן

הליך קבלת רישיון יצרן הוא לא הליך פשוט ובכדי לעבור אותו בשלום, בית העסק, חייב לעמוד במספר תקנים מחמירים של משרד הבריאות, לשמם יש צורך בתכנון מוקדם של הדברים ובביצועם בפועל בצורה הנכונה אשר עומדת באותם התקנים של משרד הבריאות.


רישיון ליצור מזון


הליך קבלת הרישיון

בשביל לקבל רישיון יצרן, חשוב להכיר תחילה את כל התקנים השונים של משרד הבריאות לצורך קבלת רישיון כזה ובהתאם אליהם יש לתכנן את המפעל.


בשלב הבא, יש להגיש בקשה לרשות המקומית לקבלת רישיון עסק וכאן חשוב להדגיש שרישיון עסק ורישיון יצרן הם שני דברים שונים ובשניהם יש צורך בעסקים שכאלו.

יש לצרף לבקשה את התוכניות המסודרות של המפעל: האגפים, הציוד, מכונות הייצור ועוד .


בכדי לקבל רישיון יצרן יש לטכנולוג המזון דרישה להגדיר בכתב תוכנית מפורטת לתפעול המפעל.

מה המפעל מתכנן לייצר, תפוקתו המתוכננת, היכן יתבצע האחסון של המזון וחומרי הגלם, איך יתבצע ניקיון המפעל, כמה עובדים יהיו במפעל ועוד פרטים חשובים נוספים ומפורטים אודות המפעל והתנהלותו.


רק לאחר שכל העבודות לצורך עמידת המפעל בתקנים בוצעו ולאחר שהרשות המקומית הסכימה להנפיק לעסק רישיון עסק, יהיה ניתן להגיש בקשה למשרד הבריאות לקבלת רישיון יצרן, במסגרתה יגיע למפעל מהנדס מטעם שירות המזון לביצוע ביקורת סופית אשר תהיה קודמת למתן רישיון יצרן.

 

רישיון יצרן


כאמור, הליך בקשה וקבלת רישיון יצרן, הוא הליך לא פשוט הדורש עבודות תכנון וביצוע מורכבות.

בכדי להגיש את הבקשה ולעמוד בכל התקנים, יש להתייעץ ולהסתייע באנשי מקצוע בתחום המזון שלהם הכלים ללוות, לייעץ ולסייע לבעלי העסק בדרך לקבלת הרישיון הנחשף.


עם ניסיון רב והיכרות מעמיקה עם תקני משרד הבריאות וההתנהלות מולם, אנשי המקצוע של ביופוד, יוכלו לסייע, להדריך וללוות את בעלי או מנהלי המפעל כל הדרך עד להשגת הרישיון.


ניסיון עשיר בתעשיית המזון האורגני, מפעלי מזון בריא ואיכותי, מוצרי פרימיום וסופר פוד.

חלק מלקוחותינו:

בשר בכפר  – מפעל בשר – חדרה

מעדני בשר יהודה – מפעל נקניקים – קרית אתא

מונבטים – מפעל טבעוני – אור עקיבא

דואט – מאפייה – אשדוד

דוראל – מאפייה – אשדוד

מאפיית לחם – מאפייה – אשדוד

מיטב – מאפייה וקונדיטוריה – קרית מלאכי

הלמנס – מאפייה – עטרות (ירושלים)

 

BIOFOOD בפייס בוק

Share on FacebookEmail this to someoneShare on Google+